Blacha trapezowa

Strona główna / Blacha trapezowa

Blacha trapezowa

Blacha trapezowa to najtańszy i najszybszy w montażu sposób na pokrycie dachu. Jest to dobra alternatywa dla blachodachówek, a także zwykłej dachówki ceramicznej lub cementowej. Nazwa blachy wzięła się od sposobu profilowania – falowanie w kształcie trapezów. Taki kształt nie tylko zapobiega powstawaniu korozji, ale też sprawia, że pokrycie dachowe staje się odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, takie jak ekstremalne temperatury, a także opady.

Blacha trapezowa – najtańszy sposób na pokrycie dachowe

Blachy trapezowe są dobrym sposobem na szybkie postawienie dachu, gdyż powierzchnia jednego elementu dachu jest duża. To sprawia, że montaż ogranicza się do położenia i przytwierdzenia kilkudziesięciu większych elementów, a nie tak jak w przypadku dachówek – kilkuset. Jednak tutaj zalety blach trapezowych nie kończą się. Konstrukcja dachu wykonanego z blachy ma też o wiele mniejszą wagę od tradycyjnych dachówek. Warto to mieć na uwadze, jeżeli chcemy zaoszczędzić na więźbie dachowej. Blachy sprawdzają się też dobrze w przypadku dachów, które nie są przystosowane do wytrzymywania dużych obciążeń. Blacha nie nasiąka wodą, tak jak dachówka, dlatego jej waga nie zwiększa się.

Niestety, blacha trapezowa to nie pokrycie dachowe bez wad. Całość wykonana jest z stalowej blachy o grubości od 0,1 mm do ponad 5 mm. Z tego powodu akustyka tego produktu nie jest najlepsza – szczególnie podczas deszczu. Blacha trapezowa po prostu sprawia, że krople deszczu są słyszalne wewnątrz i na zewnątrz domu. W zależności od grubości dźwięk jest głośniejszy lub cichszy.

Różne typy blach trapezowych.

W naszej ofercie posiadamy bardzo dużą ilość różnych blach trapezowych. Podziału można dokonać nie tylko ze względu na wcześniej wspomnianą grubość, ale też markę, kolor, czy nawet rodzaj wykończenia. Warto się zastanowić, jaka blacha będzie najlepsza na Państwa dach, dlatego w naszym oddziale znajdującym się w Śremie udzielimy specjalistycznej porady, a także odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

Ile kosztuje blacha trapezowa?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.

A3 DACHY
Kontakt

Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Godziny pracy

pn – pt: 7:00 – 16:00
sob: 8:00 – 13:00

Telefon

501 650 383
507 077 800
(kliknij numer aby zadzwonić)