Gonty i papa na dach

Strona główna / Gonty i papa na dach

Gonty i papa na dach

W naszym sklepie, czyli A3 Dachy posiadamy wszystkie możliwe pokrycia dachowe. Oprócz standardowych dachówek, blachodachówek, czy blachy falistej mamy też gonty i papę. Warto pochylić się na chwilę nad tymi niezwykłymi pokryciami dachowymi, gdyż stworzone zostały do zadań specjalnych. Oba produkty, jakie tutaj przedstawiamy są wykonane z masy bitumicznej, czyli z mieszanki kruszywa, lepiszcza i wypełniacza – to sprawia, że gonty, a także papa są niezwykle elastyczne. Z tego powodu nadają się nie tylko na zwykłe dachy, ale też na takie, których kształty są niestandardowe. Dodatkowo, oba produkty są stosunkowo tanie, więc pozwalają na zbudowanie taniego dachu.

Jak powstają gonty, czyli dachówki bitumiczne?

Gont jest dachówką, która jest niezwykle elastyczna. Dlatego nadaje się ona na skomplikowane więźby. Warto tutaj zauważyć, że pod gont należy wykonać pełne deskowanie, aby zapewnić pokryciu stabilność i jednolitość podłoża. Zalecamy również uszczelnienie całości poprzez położenie warstwy uszczelniającej papy podkładowej. Zapobiegnie to klawiszowaniu desek, które objawia się widocznymi nierównościami na powierzchni dachu – warto uniknąć takiej sytuacji.

Gonty wykonane są z:

  • rdzenia z włókniny – stanowi on podstawę całej konstrukcji i zapewnia wytrzymałość
  • masy bitumicznej – skleja wszystkie warstwy i zapewnia wodoodporność
  • posypki mineralnej – chroni wierzchnią warstwę przed warunkami atmosferycznymi, od niej zależy też kolor gontu.

Papa dachowa – do czego się nadaje?

Również papa dachowa to doskonały przykład produktu, który nadaje się na pokrycie dachowe tylko w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj jest ona wykorzystywana na dachu płaskim o podłożu betonowym, drewnianym lub drewnopodobnym. W przypadku takich dachów jest to najszybsza i najtańsza metoda – nie trzeba się tutaj martwić o wygląd dachu, gdyż jest on niewidoczny z ziemi. Ważną sprawą jest dostosowanie papy dachowej do rodzaju podłoża, na jakim chcą Państwo ją ułożyć. Zapraszamy do kontaktu, jeżeli potrzebują Państwo porady lub mają pytania – z chęcią na nie odpowiemy.

Ile kosztują gonty i papa na dach?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.

A3 DACHY
Kontakt

Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Godziny pracy

pn – pt: 7:00 – 16:00
sob: 8:00 – 13:00

Telefon

501 650 383
507 077 800
(kliknij numer aby zadzwonić)