Okna dachowe

Strona główna / Okna dachowe

Okna dachowe

Jesteśmy firmą, która zajmuje się dachami i wszystkim co z nimi związane. Z tego powodu nie mogło zabraknąć u nas okien, które w nazwie mają “dach”, czyli okien dachowych. Te okna są również nazywane oknami połaciowymi, czyli znajdującymi się w połaci dachu. Projektanci chętnie umieszczają okna dachowe w pokojach znajdujących się na poddaszu, szczególnie gdy w danym pokoju nie ma miejsca na zwykłe okno. Okna dachowe nie tylko pozwalają oglądać gwiazdy w nocy, ale też zapewniają doskonałe nasłonecznienie pokoju w dzień. Warto zastosować je, jeżeli mamy obawę, że dany pokój będzie zbyt ciemny.

Dla kogo są okna dachowe?

Okna dachowe lub połaciowe są doskonałą alternatywą dla często wykorzystywanych w przeszłości lukarn. Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji, okna dachowe są tańsze niż lukarny, które wymagają bardzo precyzyjnej pracy murarza. Warto zastanowić się, czy zależy nam na elementach ozdobnych – jeżeli tak, lukarny wydają się być lepszym rozwiązaniem. Jednak okna dachowe również są ozdobą dachu, która wpływa pozytywnie na bryłę budynku. Z tego powodu należy zastosować jedno z tych rozwiązań już na etapie projektowania domu.

Okna dachowe nadają się do wszystkich domów, na których poddaszu brakuje światła słonecznego w dzień. Jeżeli jednak okaże się, że do wnętrza domu wpada za dużo słońca, nie jest to żaden problem. W naszej ofercie posiadamy wiele różnych akcesoriów, wśród których znaleźć można między innymi rolety i żaluzje do okien dachowych.

Jakie okna dachowe są najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. W naszym sklepie znajdą państwo wiele typów okien dachowych wykonanych z drewna, a także z tworzyw sztucznych, w tym z PVC. Polecamy wybór modeli z potrójną warstwą szkła – zapewniają one najmniejszy współczynnik przenikania ciepła. Im mniejszy jest ten współczynnik, tym bardziej chroni on przed ucieczką ciepła z wewnątrz domu. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż mniejsza ilość uciekającego ciepłego powietrza równa się mniejszym wydatkom na ogrzewanie – dobrej jakości okna to oszczędność sama w sobie.

Szeroka oferta okien dachowych ROTO.

Od standardowych rozmiarów po indywidualne rozwiązania.
WYBIERZ SWOJE OKNO ROTO

Nie jesteś pewien jakie okno wybrać?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.

A3 DACHY
Kontakt

Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Godziny pracy

pn – pt: 7:00 – 16:00
sob: 8:00 – 13:00

Telefon

501 650 383
507 077 800
(kliknij numer aby zadzwonić)