Impregnat

Strona główna / Impregnat

Impregnat

W A3 Dachy staramy się codziennie powiększać naszą ofertę, aby zapewnić naszym Klientom jak największą gamę produktów. Z tego powodu wprowadziliśmy do naszego asortymentu impregnaty najlepszej jakości. Impregnacja drewna nigdy nie była aż tak łatwa – z naszą pomocą znajdą Państwo najlepszy impregnat do danej powierzchni. U nas znajdą Państwo nie tylko zwykłe impregnaty, ale też produkty premium, czyli impregnaty marki Vidaron. Polecamy je przede wszystkim z powodu technologii Teflon Surface Protector, która sprawia, że drewno staje się hydrofobowe, czyli nie wchłaniające wody. Dzięki regularnej impregnacji środkami tej marki drewno staje się niemal niezniszczalne.

Jaki impregnat wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele różnych impregnatów do drewna i innych powierzchni, jednak nam najbardziej zależy na zadowoleniu klienta. Z tego powodu oferujemy w naszym sklepie tylko najlepszej jakości produkty, które w całości spełniają swoje zadanie. Impregnaty głównie dzieli się ze względu na ich główny składnik, czyli bazę. Jeszcze kilka lat temu najbardziej powszechnymi były impregnaty na bazie rozpuszczalników, których największą wadą był ostry zapach parującego rozpuszczalnika. Z tego powodu nie jest zalecane używanie takich środków wewnątrz. Jednak dużą zaletą impregnatów na bazie rozpuszczalników jest możliwość zastosowania na starym, suchym drewnie. W przypadku zastosowania impregnatów wodorozcieńczalnych stare, wysuszone drewno może pęcznieć, a co za tym idzie, zniszczyć się.

Mimo tego, impregnaty na bazie wody są bardziej bezpieczne i dobrze sprawdzają się w przypadku lekko wilgotnego drewna. Wszystkie z nich wykorzystywać można w pomieszczeniach, a niektóre są zupełnie nieszkodliwe i wykorzystać je można nawet do impregnacji drewnianych zabawek.

Jak przygotować drewno do impregnacji?

Zalecamy przed impregnacją zadbać o czystość powierzchni. Drewno należy oczyścić z kurzu i odtłuścić. W szczególnych przypadkach warto pozbyć się wierzchnich warstw drewna, a także wyrównać powierzchnię za pomocą papieru ściernego. Jeżeli potrzebują państwo więcej informacji na temat impregnatów – zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, a także rozwiejemy wątpliwości.

Ile kosztuje impregnat?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.

A3 DACHY
Kontakt

Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Godziny pracy

pn – pt: 7:00 – 16:00
sob: 8:00 – 13:00

Telefon

501 650 383
507 077 800
(kliknij numer aby zadzwonić)