Kominy

Kominy

Codziennie staramy się zapewnić jak najlepszą obsługę klientów, a także wygodę zakupów. Z tego powodu w naszym sklepie oferujemy wszystko co związane z dachami. Dlatego nie mogło tutaj zabraknąć kominów – są one najczęściej najwyższą częścią domu. Polecamy kontakt z naszym przedstawicielem, jeżeli interesuje państwa zakup wkładów kominowych. On doradzi państwu, a także odpowie na wszystkie pytania. Kładziemy na to szczególny nacisk, gdyż wybór odpowiedniego komina to bardzo ważna decyzja, która powinna być podjęta po uprzednim sprawdzeniu wszelkich parametrów kotła i z uwagą na typ paliwa, które w nim palimy.

Jakie kominy wybrać?

W naszym sklepie znajdą Państwo bardzo dużą ilość różnych kominów i wkładów kominowych. Z tego powodu wybór może być trudny – w tym artykule pomożemy Państwu wybrać odpowiedni. Warto pamiętać, że kanały, które przeznaczone są do wprowadzenia wkładu kominowego powinny mieć odpowiednią wielkość – musi się w nich zmieścić rura o odpowiedniej średnicy. Do kominów, które nie są prostoliniowe zalecamy wkłady elastyczne, które idealnie wpasują się w niestandardowy komin. Niestety, elastyczne rury są trudniejsze w montażu – warto mieć to na uwadze. Do pieców gazowych wymagane są kominy kwasoodporne, czyli odporne na wszystkie zanieczyszczenia zawarte w odpadach po spalaniu gazu. Również takie kominy zalecamy do pieców na olej opałowy. Warto pamiętać, że do kanału prostokątnego należy wprowadzić wkład owalny, natomiast do okrągłego prostokątny.

Jak dbać o komin?

O komin należy dbać regularnie poprzez konserwację, którą wykonuje wykwalifikowany kominiarz. W wielu przypadkach wymagany jest przegląd i czyszczenie komina raz do roku, jednak warto zadbać o to, aby komin był czysty cały czas. Dlatego najlepiej nie ograniczać pracy kominiarza do jednej wizyty raz do roku. Dobrze jest zadbać o drożność komina, gdyż od niego zależy odprowadzanie spalin. Jeżeli potrzebują państwo więcej informacji na temat kominów i nie tylko, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, a także rozwiejemy wątpliwości – po prostu pomożemy wybrać odpowiedni komin.

Ile kosztuje dachówka?

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.

A3 DACHY
Kontakt

Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Godziny pracy

pn – pt: 7:00 – 16:00
sob: 8:00 – 13:00

Telefon

501 650 383
507 077 800
(kliknij numer aby zadzwonić)